Valige sobiv liisinglepingu tüüp

Citadele liising kuulab Teid ära ja pakub sobivaima finantseerimisviisi!

Kapitalirent

Kapitalirent sobib, kui soovite peale liisinguperioodi lõppemist vara omandada, tasudes selle eest osade kaupa kindla perioodi jooksul liisinglepingu tähtaja lõpuni. Vara saab kasutama hakata kohe peale liisingulepingu sõlmimist ja esimese osamakse tasumist. Peale viimase liisingumakse tasumist registreeritakse vara Teie nimele.

Eelised

  • Saate hakata vara kasutama kohe peale esimese osamakse tasumist ja vara registreerimist Citadele Leasing & Factoring OÜ nimele.
  • Vara arvestatakse ettevõtte bilansis varade hulka koheselt peale vara enda valdusesse saamist, st enne liisinglepingu kehtivusaja lõppu.
  • Kehtiva seaduse kohaselt saab juriidiline isik vara maksumuselt käibemaksu eelmaksuna maha arvestada kohe, pärast vara enda valdusesse saamist, mis võimaldab juriidilisele isikule täiendavaid käibevahendeid.

Kapitalirent jäägiga

Kapitalirent jäägiga erineb tavapärasest kapitalirendist. Nimetatud liisingu tüüp sobib juhul kui soovite vara soetada, aga kuumaksed tavalise kapitalirendi puhul on liiga kõrged. Jäägiga kapitalirendi korral on kuumaksed väiksemad, kuid liisinglepingu lõpus, vara omandamiseks, tuleb viimase osamaksega tasuda ka vara jääkväärtus.

Eelised

  • Igakuised maksed võrreldes kapitalirendiga on väiksemad.
  • Vara soetamiseks arvestatud vabanenud vahendid saab juriidiline isik kasutada edaspidisteks investeeringuteks.

Kasutusrent

Kasutusrent on sobivaim juhul, kui eelistate vara ostmisele selle rentimist kindlaks tähtajaks ja liisinguperioodi lõpus on plaanis liisida uuem vara. Citadele liising ostab sel juhul Teie valitud vara ja annab selle liisinglepingus sätestatud perioodiks Teie kasutusse. Teie tasute liisinglepingu kehtivusaja jooksul igakuiseid rendimakseid. Liisinglepingu lõpus on võimalik vara tagastada või lepingus sätestatud jääkmaksumusega välja osta. Tagastatava sõiduki tehniline seisukord peab vastama sõiduki loomulikule kulumisele.

Eelised

  • Väiksemad igakuised maksed võrreldes kapitalirendiga.
  • Muretu kasutatud vara üleandmine liisinglepingu lõppemisel.
  • Kehtiva seaduse kohaselt on võimalik rendimaksetelt käibemaksu igakuiselt maha arvestada.
  • Renditud vara ei ole juriidilise isiku bilansis arvel.
  • Juriidilisel isikul või tema poolt määratud kolmandal isikul on õigus vara enne liisinglepingu tähtaja lõppu välja osta.

Palume liisingu vajadus hoolikalt läbi mõelda, kuna liisingumaksetele lisaks kaasnevad sõiduki omandamisega täiendavad kulutused: näiteks liiklus- ja kaskokindlustus, registreerimine Maanteeametis, tehnilised ülevaatused, kütuse ja hoolduskulud.

Hinnakiri
Ärikliendi liisingutaotlus