Valige sobiv liisinguliik

Citadele liising kuulab Teid ära ja pakub sobivaima finantseerimisviisi!

Kapitalirent

Kapitalirent sobib, kui soovite peale liisinguperioodi lõppemist sõiduki omandada, tasudes selle eest osade kaupa kindla perioodi jooksul liisingutähtaja lõpuni. Sõidukit saab kasutama hakata kohe peale liisingulepingu sõlmimist ja esimese osamakse tasumist. Peale viimase liisingumakse tasumist registreeritakse sõiduk Teie nimele.

Eelised

  • Saate hakata sõiduautot kasutama kohe peale esimese osamakse tasumist ja sõiduauto registreerimist panga nimele.
  • Äriettevõtte puhul arvestatakse sõiduk ettevõtte bilansis põhivahendina kohe peale selle kättesaamist, enne liisinguperioodi lõppu.
  • Kehtiva seaduse kohaselt saab ettevõte sõiduki käibemaksu eelmaksuna maha kanda kohe pärast sõiduauto kättesaamist, mis lubab ettevõttel saada täiendavaid käibevahendeid.

Kapitalirent jäägiga

Kapitalirent jäägiga erineb tavapärasest kapitalirendist. See sobib juhul kui soovite auto soetada, aga kuumaksed tavalise kapitalirendi puhul on liiga kõrged. Igakuised rendimaksed on sel juhul madalamad, kuid liisingperioodi lõpus sõiduki omandamiseks tuleb viimase osamaksega tasuda ka sõiduki jääkväärtus.

Eelised

  • Ettevõte saab sõiduki väljaosmiseks planeeritud finantsvahendeid liisingulepingu sõlmimise korral kasutada  äri arendamiseks
  • Igakuised maksed võrreldes kapitalirendiga on väiksemad.

Kasutusrent

Kasutusrent on sobivaim juhul, kui eelistate sõiduki ostmisele selle rentimist kindlaks tähtajaks ja  liisinguperioodi lõpus on plaanis liisida uuem sõiduk. Citadele liising ostab sel juhul Teie valitud sõiduki ja annab selle liisingperioodiks Teie kasutusse. Sõitja tasub liisingperioodi jooksul igakuiseid rendimakseid. Liisinguperioodi lõpus on võimalik sõiduk tagastada või jääkmaksumusega välja osta. Tagastatava auto tehniline seisund peab vastama sõiduki loomulikule kulumisele.

Eelised

  • Väiksemad igakuised maksed võrreldes kapitalirendiga.
  • Muretu kasutatud sõiduki üleandmine liisinguperioodi lõppemisel.
  • Äriklient saab kehtiva seaduse kohaselt rendimaksete käibemaksu igakuiselt maha arvestada.
  • Renditud sõiduauto ei ole ettevõtte bilansis arvel.
  • Äriklient või tema poolt määratud kolmas isik võib sõiduki enne liisingutähtaja lõppu välja osta.

Palume laenutoote vajadus hoolikalt läbi mõelda, sest liisingumaksetele lisaks kaasnevad sõiduki omandamisega täiendavad kulud – näiteks liiklus- ja kaskokindlustus, registreerimine Maanteeametis, tehnilised ülevaatused, kütuse ja hoolduskulud.

Hinnakiri
Erakliendi liisingutaotlus
Ärikliendi liisingutaotlus