Hoolimata COVID-19 teisest lainest on Baltikumi tööturu olukord suhteliselt hea. 2021. aasta teises kvartalis ulatus töötuse määr Eestis 6,9%-ni, Lätis 7,9%-ni ja Leedus 7,4% -ni. Euroopa Liidu keskmine on 7,7%. Üldine olukord on aga ebaselge, kuna tööturgu mõjutavad piirangud ning erinevad valitsuse toetusmeetmed.
Nagu ka mujal maailmas on ka Balti riikide majanduse elavnemine langenud kokku inflatsiooni tõusuga, kuid üldine tarbijahindade inflatsioon jääb tagasihoidlikuks. Seda mõjutavad peamiselt välised tegurid, nagu energia ja toiduainete hinnad. Käesoleva aasta juulikuus tõusid Eestis tarbijahinnad 2020. aasta juuliga võrreldes 4,9%, Lätis ja Leedus aga vastavalt 2,9% ja 4,3%. Loomulikult on teatud kaupade ja teenuste hinnad kasvanud palju kiiremini ning ehitusmaterjalide hinnad ei sisaldu tarbijahinnaindeksis.
Tõenäoliselt jätkub tarbijahindade tõus ka 2022. aasta teisel poolel, kuna ülemaailmne hinnatõus kandub üle kodumaistele hindadele. Näiteks on elektri ja maagaasi hinnad Baltikumis viimastel kuudel tõusnud. Külm talv, kuum suvi ja majanduse elavnemine, eriti tööstussektoris, on suurendanud elektrinõudlust. Lisaks on Euroopas sel aastal märkimisväärselt tõusnud süsinikdioksiidi heitkoguse ühikute hinnad, mis muutsid gaasi ja fossiilkütuste energia kallimaks. See ning ülemaailmne tootmise ja logistika endiselt keeruline olukord viitavad sellele, et välised tegurid avaldavad jätkuvalt survet Baltimaade hindadele. Samas viitab tööjõupuudus tootmises, ehituses ja teeninduses veelgi suuremale palgasurvele, mis võib samuti kaasa aidata kõrgemale inflatsioonile teenuste hindades. Praegu jääb teenuste kodumaine inflatsioon madalaks, kuid riskid kiiremaks kasvuks on kindlasti olemas.