Vali sobiv liising!

Kapitalirent, kasutusrent, leaseback

Kapitalirent

Kapitalirent sobib siis, kui soovid peale liisinguperioodi lõppemist vara jätta endale, tasudes selle eest osade kaupa kindla perioodi jooksul liisingutähtaja lõpuni. Vara saad kasutama hakata kohe peale liisingulepingu sõlmimist ja esimese osamakse tasumist. Peale viimase liisingumakse tasumist registreeritakse vara Sinu nimele. Kui soovid väiksemaid igakuiseid liisingumakseid või liisingulepingut perioodi lõppedes pikendada, siis on võimalik jätta liisinguperioodi lõppu üks suurem liisingumakse.

Vara omandiõiguse antakse Citadele liisingu poolt üle pärast viimase makse tasumist.

Eelised

  • saab hakata vara kasutama kohe peale esimese osamakse tasumist ja vara registreerimist Citadele Leasing & Factoring OÜ nimele.
  • vara arvestatakse ettevõtte bilansis varade hulka koheselt peale vara enda valdusesse saamist, st enne liisinglepingu kehtivusaja lõppu.
  • kehtiva seaduse kohaselt saab juriidiline isik vara maksumuselt käibemaksu eelmaksuna maha arvestada kohe, pärast vara enda valdusesse saamist, mis võimaldab juriidilisele isikule täiendavaid käibevahendeid.

Kasutusrent

Kasutusrent on sobivaim juhul, kui Sa täna veel ei tea, kas soovid liisingperioodi lõppedes vara jääkväärtusega välja osta või leida varale teise ostja. Seetõttu jäetakse varale liisingumaksete graafikus perioodi lõpuks jääkväärtus.
Citadele liising ostab sel juhul valitud vara ja annab selle liisingperioodiks Sinu kasutusse. Sina tasud liisingperioodi jooksul igakuiseid rendimakseid. Liisinguperioodi lõpus on võimalik vara tagastada või jääkmaksumusega välja osta. Tagastatava auto tehniline seisund peab vastama sõiduki loomulikule kulumisele.

Eelised

  • väiksemad igakuised maksed võrreldes kapitalirendiga.
  • muretu kasutatud vara üleandmine liisinglepingu lõppemisel.
  • kehtiva seaduse kohaselt on võimalik rendimaksetelt käibemaksu igakuiselt maha arvestada.
  • renditud vara ei ole juriidilise isiku bilansis arvel.
  • juriidilisel isikul või tema poolt määratud kolmandal isikul on õigus vara enne liisinglepingu tähtaja lõppu välja osta.

Palume liisingu vajadus hoolikalt läbi mõelda, kuna liisingumaksetele lisaks kaasnevad sõiduki omandamisega täiendavad kulutused: näiteks liiklus- ja kaskokindlustus, registreerimine Maanteeametis, tehnilised ülevaatused, kütuse ja hoolduskulud.