Uuendus PIN-kalkulaatori kasutajatele

Alates 14. septembrist 2019 muutub PIN-kalkulaator veelgi turvalisemaks. Alates sellest kuupäevast tuleb veebipangas või mobiilirakenduses tehtavate konkreetsete toimingute (nt maksete tegemine muudesse pankadesse) tarbeks lisaks kalkulaatori koodile sisestada ka autoriseerimiskood. Saadame selle tasuta tekstisõnumina Teie telefoninumbrile, mille olete meile internetipanga kaudu edastanud.

Milline näeb välja panga saadetud SMS?

Sõnumi teel saadetav lisakood koosneb viiest numbrist ja kehtib ainult konkreetse tehingu kohta.

Eestis registreeritud telefoninumbrite kohta lisame sõnumisse ka teabe tehtava tehingu kohta. Kui see on makse, kuvatakse tekstis summa ja saaja kontonumber.

Kuidas see töötab?

Tehingu kinnitamisel näete kahte välja koodide sisestamiseks.

Oodake pangalt SMS-i (kui Te ei saa seda ühe minuti jooksul, kuvatakse veebipangas või mobiilirakenduses nupp „Saada SMS uuesti”) ja sisestage kood õigesse kohta.

Järgmisele väljale sisestage kood PIN-kalkulaatorist.

Veenduge, et nii SMS-is kui ka veebipanga või mobiilirakenduse ekraanil kuvatakse õige tehinguteave.

Kui kõik on õige, sisestage kood ja teostage tehing. Kui teave ei ühti, helistage meile kohe telefonil 77 00 000.

Tähtis!

Saadame autoriseerimiskoodi tekstisõnumi abil kohe, kui olete jõudnud tehingu kinnitamise etappi, kus varem sisestasite  koodi PIN-kalkulaatorist. Kui otsustate tehingut muuta, näiteks muutes saaja kontonumbrit või saadavat summat, saadetakse Teile uus kood ja eelmine kood ei kehti enam. Kui muudate ainult teavet, mida saaja näeb (makse üksikasjad), siis uut SMS-i ei saadeta. Seega, kui olete saaja kontonumbrit ja / või maksesummat muutnud, veenduge, et kasutate uut koodi.

Sujuva tehingu tagamiseks ja selleks, et saaksime Teile saata koodiga tekstsõnumeid, kontrollige, kas olete oma praeguse õige telefoninumbri registreerinud pangas kontaktandmetena.

Kui Te pole oma mobiilinumbrit 14. septembriks 2019 registreerinud/uuendanud (seda saab teha internetipangas valides Seaded> Kontaktandmed), on internetipanga ja rakenduse kasutamine PIN-kalkulaatoriga piiratud (saate edaspidi teha ainult piiratud makseid teistesse pankadesse; ei ole võimalik panga lepinguid ega kirju allkirjastada; ei ole ka võimalik oma isikuandmeid muuta). Koodikalkulaatori kasutamise jätkamise tagamiseks palume helistada telefonil 77 00 000 või kui Teil ei ole võimalik ennast telefoni teel tuvastada, palume tulla oma telefoninumbri registreerimiseks Citadele kontorisse.

Esindades juriidilist isikut, saate enda kasutaja telefoninumbrit muuta Citadele kontoris, helistades 77 00 000 ja tuvastades ennast või saates internetipanga kaudu päringu enne 14. septembrit 2019, valides “kirjavahetus pangaga” ja “vabas vormis allkirjastatud avaldus”.

Tähtis! Kui Teil on PIN-kalkulaator ja Citadele mobiilirakendus, peaksite rakendust värskendama 2019. aasta septembris!