Turvalised ostud internetis

Meie klientide rahaliste vahendite turvalisus on meie jaoks väga kõrge prioriteediga, mistõttu ühines Citadele Pank 2011.aastal 3D Secure süsteemiga, andes täiendavalt tasuta kaitset internetis ostude sooritamisel. Süsteemiga on liidetud Citadele MasterCard, Maestro, VISA ja VISA Electron maksekaardid.

3D Secure süsteem täidab kahte olulist funktsiooni. Esiteks ei luba see sooritada internetis ostusid kaardiga, mis kuulub teisele isikule, kuna ostjatelt nõutakse täiendavate identifitseerimisandmete sisestamist. Teiseks võimaldab kontrollida, kas Teie poolt valitud kaupmees on registreeritud 3D Secure ostude süsteemis, mis omakorda näitab, et need kaupmehed on võtnud suurema vastutuse oma klientide ees.

Tuhanded internetipoed üle kogu maailma on ühinenud juba 3D Secure süsteemiga ning nende arv kasvab iga päevaga. Seda, kas internetipood on 3D Secure süsteemiga liitunud ning toetab turvalist arveldamist MasterCard, Maestro, VISA ja VISA Electron kaardiga, näitab MasterCard SecureCode/Verified by VISA logo internetipoe kodulehel.

Citadele MasterCard, Maestro, VISA ja VISA Electron maksekaardi omanikud, kes on ka Citadele Internetipanga kasutajad, saavad ostude sooritamisel internetis kasutada 3D Secure süsteemi. Makse sooritamisel 3D Secure süsteemiga liitunud internetipoes küsitakse kliendilt ees- ja perekonnanime, kaardi numbri, tähtaja ja turvakoodi (CVC2/CVV2) sisestamise järel ka Citadele Internetipanga kasutajatunnust ja autoriseerimiskoodi. Selline täiendav autoriseerimine takistab pettuseid internetipoodides, kuid samuti suurendab oluliselt maksekaardi kasutamise turvalisust ja kaitset.